Silikon Vadisi TV

Silikon Vadisi TV

"Silikon Vadisi Teknoloji Merkezi

KURUMSAL MENÜ
BİZİ TAKİP EDİN
iPhone 6 Plus’a Tek Elle Kullanılan Klavye Geldi

iPhone 6 Plus’a Tek Elle Kullanılan Klavye Geldi

4 sene önce
Selcuk Gundogdu
0 yorum
102.287 kez görüntülendi

En büyük boy akıllı telefonlardan biri olan iPhone 6 Plus, sonunda tek elle kullanılabilecek bir klavye uygulamasına sahip oldu.

iOS 8 ile akıllı telefonlara gelen en güzel özelliklerden biri, standart ekran klavyesi dışında artık çeşitli klavyeleri yükleyip kullanabilmemiz oldu. Böylece üçüncü parti yazılım geliştiricilerin tasarladığı ilginç ve pratik özelliklere sahip klavyeleri bir uygulama gibi yükleyip, tüm diğer uygulamalarda, e-posta, mesaj ve yazı yazmak gereken her yerde kullanabiliyoruz.

Bu özellik şimdi büyükçe boyu ile eleştirilere maruz kalan iPhone 6 Plus akıllı telefona çok yaradı. Çünkü artık Stonelight Pictures isimli geliştirici firmanın App Store’a sunduğu “One Handed Keyboard” isimli özel klavye var. iPhone 6 Plus’un büyük boy ekranında tek elle klavye kullanmanın ne kadar zor olduğunu gören firma bu klavyeyi tasarlamış.

iPhone 6 Plus Tek Elle Kullanılan Bir Klavyeye Sahip

One Handed Keyboard, normal boyda tuşlara sahip ama çalıştırdığınızda tüm tuşları iPhone 6 Plus ekranının sağına veya soluna gruplayabiliyorsunuz. Böylece iki elinizle de rahatça klavyeyi kullanabileceksiniz. Ayrıca uygulama kullandığınız arka plan resmine veya temaya göre de klavyenin rengini değiştirebiliyor. One Handed Keyboard uygulamasını buraya tıklayarak, 4.29 TL ücretle App Store’dan indirebilirsiniz.

Bu arada ortalıkta bir de dünyanın ilk GIF klavyesi olan Popkey haberleri dolanıyor, o da ilginizi çekebilir diye düşünüyoruz.

Etiketler: , , , , , , , , , ,
Bu içeriğe oy verin : [star_rating themes="flat" id="56072"]
Selcuk Gundogdu
Selcuk Gundogdu

Tüm Haberlerini Gör

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

BENZER HABERLER

Silikon Vadisi Şimdi Cebinizde!

Hemen ücretsiz indirin

Google Play StoreAppStore