Silikon Vadisi TV

Silikon Vadisi TV

"Silikon Vadisi Teknoloji Merkezi

KURUMSAL MENÜ
BİZİ TAKİP EDİN
MAKEY: Çocuklar İçin Elektronik Yapboz

MAKEY: Çocuklar İçin Elektronik Yapboz

4 sene önce
Selcuk Gundogdu
0 yorum
110.882 kez görüntülendi

Çocuklara elektronik devre ve cihaz mantığını kolayca anlatmaya yarayacak elektronik yapboz seti MAKEY, tamamen bir Türk ürünü.

İTÜ’de genç girişimcilere destek olmak için başlatılan “İTÜ Çekirdek Projesi” içinde bir firma çok başarılı bir proje ile 2013 yılı birincisi olmuş. Karınca Lab isimli firma, çocuklara elektronik cihazların temellerini öğretmek ve onları geleceğe hazırlamak için “MAKEY” isimli bir elektronik yapboz seti tasarlamış.

Makers Türkiye
sitesinde keşfettiğimiz MAKEY, çok pratik şekilde mıknatıslı parçalarla birbirine takılabilen ve bir araya getirilince çok ilginç cihazlar yapabildiğiniz modüllerden oluşan bir elektronik seti. MAKEY’in açılımı “Modüler Ardışık Küçük Elektronik Yapboz” şeklinde zaten. Birbirine bağlanabilen 80’den fazla modül planlanmış bu projede.

Mesela MAKEY ile yapılan cihazlardan biri “Yakalanmayan Araba”. Bu projede bir hareket sensörü sayesinde siz elinizi yaklaştırdıkça, modülleri birleştirip yaptığınız araba bunu algılıyor ve kendi kendine uzaklaşıyor. Modüller arasında çeşitli sensörler, batarya, LED ışıklar, motorlar, tekerlekler ve benzeri tonla farklı parça var.

Şu anda önsipariş için hazırlanmakta olan MAKEY hakkında ayrıntılı bilgiyi buraya tıklayıp ürünün web sitesinden alabilirsiniz.

Buna benzer bir başka elektronik seti olan Tinkerbots ile de çocuklar robot yapmayı öğrenebiliyorlar.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Bu içeriğe oy verin : [star_rating themes="flat" id="56067"]
Selcuk Gundogdu
Selcuk Gundogdu

Tüm Haberlerini Gör

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

BENZER HABERLER

Silikon Vadisi Şimdi Cebinizde!

Hemen ücretsiz indirin

Google Play StoreAppStore