Silikon Vadisi TV

Silikon Vadisi TV

"Silikon Vadisi Teknoloji Merkezi

KURUMSAL MENÜ
BİZİ TAKİP EDİN
Tesla Model X Çarpışma Testlerinden 5 Yıldız Aldı

Tesla Model X Çarpışma Testlerinden 5 Yıldız Aldı

1 sene önce
Ayşegül Tunçay
0 yorum
30.534 kez görüntülendi

Amerikan Ulusal Karayolu Trafiği Güvenlik İdaresi, Tesla Model X’e her kategoride ve alt kategoride 5 yıldız verdiğini açıkladı.

Elektrikli araçlar için bağımsız çarpışma testlerinin ilk yapıldığı 2015 yılından bu yana her kategoride 5 yıldız alan ilk araç Tesla Model X oldu. Güvenlik idaresi ayrıca Model X’in çarpışma testini de internetten yayınladı.

Şirket ise yaptığı açıklamada Model X’in sıvı yakıt ile çalışan SUV rakiplerinden daha iyi bir performans ortaya koyduğunu çünkü tamamen elektrikli bir mimariye ve aktarma organlarına sahip olduğunu belirtti. aracın zemini altında yer alan güçlendirilmiş bataryalar aracın ağırlık merkezinin olabildiğince alçak olmasını sağlıyor. Bu da aracın devrilme riskini olabildiğince azaltıyor.

Şirket ayrıca mühendislerinin fabrikada yaptığı testlerde Model X’e takla attırmayı başaramadığını ve devrilmenin SUV modellerinde büyük bir problem olması beklenirken kazaya karışan Model X sahiplerinin ciddi bir hasar almadan kazadan kurtulma ihtimalinin %93 olduğunu belirtti.

 

 

Etiketler: , , ,
Bu içeriğe oy verin : [star_rating themes="flat" id="110745"]
Ayşegül Tunçay
Ayşegül Tunçay

Tüm Haberlerini Gör

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

BENZER HABERLER

Silikon Vadisi Şimdi Cebinizde!

Hemen ücretsiz indirin

Google Play StoreAppStore