Silikon Vadisi TV

Silikon Vadisi TV

"Silikon Vadisi Teknoloji Merkezi

KURUMSAL MENÜ
BİZİ TAKİP EDİN
Geniş Banta Sahip Mobil Cihaz Sayısı Giderek Artıyor

Geniş Banta Sahip Mobil Cihaz Sayısı Giderek Artıyor

1 sene önce
Ayşegül Tunçay
0 yorum
331.130 kez görüntülendi

2017 yılının ilk çeyreğinde geniş bant bağlantıya sahip mobil cihaz sayısı 4.6 milyar ve bu sayının 2022’de iki katına çıkması bekleniyor.

İnternete bağlı akıllı telefonlar, tabletler ve diğer mobil cihazların 2022 yılında 8.3 milyarı bulacağı tahminler arasında yer alıyor. Telekomünikasyon ekipmanları üreticisi Ericsson’un yayınladığı rapora göre bu çeyrekte geniş bant bağlantı başvurularının %60’ı taşınabilir cihazlar için gerçekleştirildi. 2016 yılına göre %57’lik bir artış görülürken toplam sayı ise geçen yıla göre %4 artarak 7.6 milyara ulaştı.

Akıllı telefonların giderek ucuzlaması ve daha iyi kablosuz ağlar ile bu gelişme sürmeye devam ediyor. Bu çeyrekte satılan telefonların %80’i akıllı telefon. Şu anda dünya nüfusunun %80’i akıllı telefondan yüksek hızlı internet alabilme potansiyeline sahip ve Ericsson bu oranın 2022 yılında %95’i bulacağını düşünüyor.

Mobil

Orta Doğu ve Afrika en düşük geniş bant üyeliğe sahip bölgeler. Bu bölgelerdeki artan genç nüfus sayesinde 2022 yılına kadar en büyük artışın burada olacağı tahmin ediliyor. Dünyanın geri kalanında ise yüksek hızlı bağlantı oranı %50 ile %80 arasında değişiyor.

Oppo X9 Plus’ın Parmak İzi Okuyucusu Ekranın Altında Olacak
Oppo
Etiketler: , ,
Bu içeriğe oy verin : [star_rating themes="flat" id="110736"]
Ayşegül Tunçay
Ayşegül Tunçay

Tüm Haberlerini Gör

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

BENZER HABERLER

Silikon Vadisi Şimdi Cebinizde!

Hemen ücretsiz indirin

Google Play StoreAppStore