Silikon Vadisi TV

Silikon Vadisi TV

"Silikon Vadisi Teknoloji Merkezi

KURUMSAL MENÜ
BİZİ TAKİP EDİN
LG, Hi-Fi Müzik Servisini Tanıttı!

LG, Hi-Fi Müzik Servisini Tanıttı!

3 sene önce
Selcuk Gundogdu
0 yorum
38.330 kez görüntülendi

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, müzik sektörüne adım adıyor. Detaylar haberimizde…

Spotify’ın yükselişi ve milyonlarca kullanıcıya ulaşmasından sonra piyasaya Apple Music ile giriş yapan Apple, güzel bir ivme yakalayarak başarısını sürdürüyor. Şimdi ise LG, farklı yoldan da olsa bu sektöre dahil olma kararı aldı. Hali hazırda bir süredir geliştirilmekte olduğu söylenen Hi-Fi müzik servisi, bizzat LG tarafından resmi olarak duyurulmuş bulunmakta.

Çevrim içi şarkı dinleme servislerinden büyük oranda farklı olacak olan LG’nin yeni hizmeti, üstün kalitede şarkılara ulaşmamızı ve onları indirmemizi sağlayacak. Şu an piyasada bulunan şarkılar 320 kbps olsa dahi 16 bit değerinde çalışmakta. Bu oranı çok daha yükseğe çıkaracak olan LG, 24 bit şarkıları kullanıcılara sunacak. Normal bir CD ses kalitesinden oldukça daha iyi netliğe sahip olan bu şarkılar, 24 bit çözümlemesi ile birlikte kulağımızdaki pası alacak desek yeridir.

Başlangıçta 8 ülkede hizmete açılacağı belirtilen servisin ardından 70 ülkede aktif olması planlanıyor. Henüz Türkiye’nin bu ülkeler arasında olup olmadığını belli değil ancak tahminler servisin ülkemizde de açılacağı yönünde.

LG G2, G3, G4 ve G Flex 2 cihazlarını desteklediği söylenen Hi-Fi müzik servisinin 24 bit çözümleme özelliğine sahip diğer Android telefonları aracılığıyla da kullanılabileceği belirtildi. LG, tüm kullanıcıların hizmeti kullanmaları adına her ay 2 şarkıyı ücretsiz indirme imkanı tanıyacak. Aynı zamanda %50 oranında indirimler de uygulayacak olan firmanın servisi cazip hale getireceğini söylemek mümkün.

Etiketler: , , , , , , , ,
Bu içeriğe oy verin : [star_rating themes="flat" id="71381"]
Selcuk Gundogdu
Selcuk Gundogdu

Tüm Haberlerini Gör

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

BENZER HABERLER

Silikon Vadisi Şimdi Cebinizde!

Hemen ücretsiz indirin

Google Play StoreAppStore