Apple, iOS 11 ile FLAC Desteği Getirebilir

746.979 kez görüntülendi
Paylaş

Apple, WWDC17 etkinliğinin açılış gününde iOS işletim sisteminin yeni versiyonunu geliştiriciler için indirilebilir hale getirmişti.

Apple’ın işletim sistemi hakkında bir çok detay verse de bellki bazı noktaları atlamış. Reddit’te telefonunu iOS 11’e yükselten bir geliştirici ilginç bir şey fark etti. Paylaşılan bilgilere göre iOS’a FLAC desteği geliyor.

Kullanıcı iOS cihazından iCloud servisine FLAC dosyalarını senkronize edebileceğini fark etmiş.  Daha sonra yeni Files uygulamasını yükleyen kullanıcı yüksek kaliteli ses dosyalarının direkt olarak cihaz üzerinde oynatılabildiğini görmüş. Eğer bu durum doğru ise ilk defa bir iOS cihazında FLAC desteği göreceğiz.

Apple

Bugüne kadar iOS cihaza sahip olan kullanıcılar kayıpsız müzik dinlemek istediğinde şirketin kendi formatı olan ALAC kullanmak zorundaydı ve FLAC’ın aksine ALAC sadece iTunes tarafından destekleniyordu. Kağıt üzerinde kayıpsız bir dosya türünü diğer bir kayıpsız dosya türüne çevirmek bir problem yaratmıyor gibi. Ancak ALAC hiçbir zaman FLAC kadar popüler olmadı.

Nutella Paket Tasarımı İçin Bir Algoritmayı İşe AldıNutella