Silikon Vadisi TV

Silikon Vadisi TV

"Silikon Vadisi Teknoloji Merkezi

KURUMSAL MENÜ
BİZİ TAKİP EDİN
Apple, iOS 11 ile FLAC Desteği Getirebilir

Apple, iOS 11 ile FLAC Desteği Getirebilir

1 sene önce
Ayşegül Tunçay
0 yorum
749.516 kez görüntülendi

Apple, WWDC17 etkinliğinin açılış gününde iOS işletim sisteminin yeni versiyonunu geliştiriciler için indirilebilir hale getirmişti.

Apple’ın işletim sistemi hakkında bir çok detay verse de bellki bazı noktaları atlamış. Reddit’te telefonunu iOS 11’e yükselten bir geliştirici ilginç bir şey fark etti. Paylaşılan bilgilere göre iOS’a FLAC desteği geliyor.

Kullanıcı iOS cihazından iCloud servisine FLAC dosyalarını senkronize edebileceğini fark etmiş.  Daha sonra yeni Files uygulamasını yükleyen kullanıcı yüksek kaliteli ses dosyalarının direkt olarak cihaz üzerinde oynatılabildiğini görmüş. Eğer bu durum doğru ise ilk defa bir iOS cihazında FLAC desteği göreceğiz.

Apple

Bugüne kadar iOS cihaza sahip olan kullanıcılar kayıpsız müzik dinlemek istediğinde şirketin kendi formatı olan ALAC kullanmak zorundaydı ve FLAC’ın aksine ALAC sadece iTunes tarafından destekleniyordu. Kağıt üzerinde kayıpsız bir dosya türünü diğer bir kayıpsız dosya türüne çevirmek bir problem yaratmıyor gibi. Ancak ALAC hiçbir zaman FLAC kadar popüler olmadı.

Nutella Paket Tasarımı İçin Bir Algoritmayı İşe AldıNutella
Etiketler: , , ,
Bu içeriğe oy verin : [star_rating themes="flat" id="110484"]
Ayşegül Tunçay
Ayşegül Tunçay

Tüm Haberlerini Gör

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

BENZER HABERLER

Silikon Vadisi Şimdi Cebinizde!

Hemen ücretsiz indirin

Google Play StoreAppStore