Silikon Vadisi TV

Silikon Vadisi TV

"Silikon Vadisi Teknoloji Merkezi

KURUMSAL MENÜ
BİZİ TAKİP EDİN
Instagram Kötü Yorumlar İçin Yapay Zeka Kullanacak

Instagram Kötü Yorumlar İçin Yapay Zeka Kullanacak

12 ay önce
Ayşegül Tunçay
0 yorum
556.505 kez görüntülendi

Instagram bugün yorumlara yapay zeka teknolojisini kullanan yeni bir filtre yöntemi getirdi ve bu yöntemle kötü yorumların önüne geçecek.

Instagram üzerinde yorumları filtreleme özelliğini Eylül ayında getirmişti ancak bu çok basit bir çözümdü. Bu seçenekte sadece filtrelenmiş kelimelere sahip olan kelimeleri içere yorumlar otomatik olarak kaldırılabiliyordu ve kullanıcılar kendi istedikleri kelimeleri filtreleyebiliyordu.

Artık sistem çok daha akıllı hale geldi. Makine öğrenimi teknolojisi sayesinde yapay zeka yapılan yorumların içeriklerini anlayabiliyor ve kötü yorumları kaldırıyor. Ayrıca bir yorum kötü olarak işaretlendiğinde yorumu atan kişi dışında kimse tarafından görülemiyor. Bundan dolayı yorumu yapan kişi olayın farkına varmıyor.

Instagram

Eylül ayında duyurulan filtreyi kullanan kullanıcılarda bu seçenek varsayılan olarak aktif olacak ancak yine de uygulama ayarlarından kapatılabilecek. Özellik şimdilik sadece İngilizce yazılan yorumları kapsıyor ancak diğer dillerin de kısa sürede eklenmesi bekleniyor.

Honor 9, Avrupa’da Piyasaya ÇıkıyorHuawei
Etiketler: ,
Bu içeriğe oy verin : [star_rating themes="flat" id="110950"]
Ayşegül Tunçay
Ayşegül Tunçay

Tüm Haberlerini Gör

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

BENZER HABERLER

Silikon Vadisi Şimdi Cebinizde!

Hemen ücretsiz indirin

Google Play StoreAppStore