Netflix’e Dev Rakip Geliyor

Kendi alanında lider konumda bulunan Netflix'e dev rakip geliyor.

2.022.500 kez görüntülendi
Paylaş
Netflix'e Dev Rakip

Kendi alanında lider konumda bulunan Netflix’e dev rakip geliyor.

Uzak Doğu‘da pazar payı hakimi olan ve Çin’in Netflix‘i olarak anılan LeEco gözüne Amerika pazarına dikmiş durumda. LeEco’nun kendi pazarındaki gücünü, Lionsgate ve Showtimes gibi ortaklıklarıyla birleştirerek Amerika‘da Netflix’e dev rakip geliyor diyebiliriz.

Netflix'e Dev Rakip

Apple Barcelona MWC 2017 Fuarında 

Amerika pazarında Hulu, Amazon ve diğer benzer şirketlerin de varlığını düşünürsek, bu gelişmeden tüm firmaların etkileneceği aşikar diyebiliriz. Çin‘de ilk olarak video yayın platformu olarak hayatına başlayan LeEco, zaman içerisinde hızla kullanıcı sayısını arttırmış ve ekonomik gücü sağlam bir firma haline gelmişti.

Netflix'e Dev Rakip

Sesleri Hissettiren Sound Shirt 

Aktif olarak Çin‘de video yayını konusunda başı çeken firma olarak gözümüze çarpan LeEco, önümüzdeki yılın ilk aylarında Amerika’da yerini alacak.Hepinizin merak ettiği bir noktaya da değinmek istiyorum. LeEco isim benzerliği mi? diye düşünüyor olabilirsiniz. Evet, LeEco özellikleri ile teknoloji severlerin beğenisini kazanan ve mobil cihazlar üreten, ciddi satış rakamları yakalayan Çinli firmalardan bir tanesi olarak da göze çarpıyor.

@ardameric

Paylaş
Önceki makaleApple Barcelona MWC 2017 Fuarında
Sonraki makaleGoogle Duvar Kağıtları Telefonunuza Gelsin Mi?
Kendisi 1998 yılından beri bilfiil teknoloji sektörünün içinde bulunmaktadır. Geçen yıllar içerisinde profesyonel olarak Türkiye ve yurtdışında, büyük ölçekli uluslararası firmalarda yöneticilik ve danışmanlık görevlerinde bulunmuştur. Pazarlama, strateji, inceleme, denetleme görevlerini yerine getirirken, akıllı telefon ve tablet ürünlerinin de içinde bulunduğu birçok alanda profesyonel uzmanlık sertifikalarına hak kazanmıştır. Ağustos 2016 tarihi itibariyle Silikon Vadisi' nde, "Yönetim Danışmanlığı, Haber Direktörlüğü ve Uzman Teknoloji Yorumculuğu" görevleriyle yer almaktadır.