Silikon Vadisi TV

Silikon Vadisi TV

"Silikon Vadisi Teknoloji Merkezi

KURUMSAL MENÜ
BİZİ TAKİP EDİN
Netflix’e Dev Rakip Geliyor

Netflix’e Dev Rakip Geliyor

2 sene önce
Dinçer Karaca
0 yorum
2.063.176 kez görüntülendi

Kendi alanında lider konumda bulunan Netflix’e dev rakip geliyor.

Uzak Doğu‘da pazar payı hakimi olan ve Çin’in Netflix‘i olarak anılan LeEco gözüne Amerika pazarına dikmiş durumda. LeEco’nun kendi pazarındaki gücünü, Lionsgate ve Showtimes gibi ortaklıklarıyla birleştirerek Amerika‘da Netflix’e dev rakip geliyor diyebiliriz.

Netflix'e Dev Rakip

Apple Barcelona MWC 2017 Fuarında 

Amerika pazarında Hulu, Amazon ve diğer benzer şirketlerin de varlığını düşünürsek, bu gelişmeden tüm firmaların etkileneceği aşikar diyebiliriz. Çin‘de ilk olarak video yayın platformu olarak hayatına başlayan LeEco, zaman içerisinde hızla kullanıcı sayısını arttırmış ve ekonomik gücü sağlam bir firma haline gelmişti.

Netflix'e Dev Rakip

Sesleri Hissettiren Sound Shirt 

Aktif olarak Çin‘de video yayını konusunda başı çeken firma olarak gözümüze çarpan LeEco, önümüzdeki yılın ilk aylarında Amerika’da yerini alacak.Hepinizin merak ettiği bir noktaya da değinmek istiyorum. LeEco isim benzerliği mi? diye düşünüyor olabilirsiniz. Evet, LeEco özellikleri ile teknoloji severlerin beğenisini kazanan ve mobil cihazlar üreten, ciddi satış rakamları yakalayan Çinli firmalardan bir tanesi olarak da göze çarpıyor.

@ardameric

Etiketler: , , , ,
Bu içeriğe oy verin : [star_rating themes="flat" id="104483"]
Dinçer Karaca

Yılların gazetecisi, Türkiye de teknolojinin en bilinen yüzü, Silikon Vadisi nin yapımcısı, sunucusu ve Felis Media nın Genel Müdürü.

Tüm Haberlerini Gör

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

BENZER HABERLER

Silikon Vadisi Şimdi Cebinizde!

Hemen ücretsiz indirin

Google Play StoreAppStore