Silikon Vadisi TV

Silikon Vadisi TV

"Silikon Vadisi Teknoloji Merkezi

KURUMSAL MENÜ
BİZİ TAKİP EDİN
Oculus Connect 3 VR Şov Başladı

Oculus Connect 3 VR Şov Başladı

2 sene önce
Dinçer Karaca
0 yorum
559.440 kez görüntülendi

Oculus Connect 3 VR Geliştirici Konfransı başladı. Merakla beklenen Oculus konferansında VR (sanal gerçeklik) ın sınırları zorlanacak.

Oculus Connect 3 VR konferansında Facebook CEO su Mark Zuckerberg yeni VR chat uygulamasını Oculus Rift ile tanıttı. Okyanusun derinliklerinde köpekbalıklarının arasında, satranç oynarken canlı video görüşme yapabilme özelliği yeni uygulamalar ile hayat buldu.

Oculus Connect 3 VR

Mark Zuckerberg, Facebook Oculus geliştirici topluluğuna 250 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı.

Vaaay Be Sony Xperia 

Yeni jenerasyon olarak çıkarılması planlanan ürünlerin hem taşınabilir, hem de iç ve dış izlenebilir özellikleri olan VR ürün platformu olacağını belirtti.

8 kişinin birbiriyle VR chat yapabileceği belirtildi. Yeni özellikler ile titremeyi azaltarak 90fps kare hızında tutmanın sağlanmasını amaçladıkları açıklandı. Böylece daha akıcı görüntüleme sağlanmış olacak.

LG G3 Nougat Geliyor Mu? 

Oculus Touch Controller (Joystik) in tanıtımı da yapıldı. 6 Aralık itibariyle dağıtımına başlanacak olan Oculus Touch, 10 ekim itibariyle 199 usd fiyat etiketiyle ön siparişe sunulacak.

Oculus Connect 3 VR

Önümüzdeki günlerde sanal gerçeklik dünyasının çok daha hareketli olacağını ve oyun, chat, video konferans gibi noktalara çok yeni işlevsellikler kazanacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

Daha pek çok yeniliğin tanıtıldığı konferans 7 Ekim tarihinde sona erecek.

@ardameric

Etiketler: , , , , , , ,
Bu içeriğe oy verin : [star_rating themes="flat" id="103581"]
Dinçer Karaca

Yılların gazetecisi, Türkiye de teknolojinin en bilinen yüzü, Silikon Vadisi nin yapımcısı, sunucusu ve Felis Media nın Genel Müdürü.

Tüm Haberlerini Gör

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

BENZER HABERLER

Silikon Vadisi Şimdi Cebinizde!

Hemen ücretsiz indirin

Google Play StoreAppStore