Silikon Vadisi TV

Silikon Vadisi TV

"Silikon Vadisi Teknoloji Merkezi

KURUMSAL MENÜ
BİZİ TAKİP EDİN
Popüler GTA Mod Aracı, Take Two Interactive’den Yasak Yedi

Popüler GTA Mod Aracı, Take Two Interactive’den Yasak Yedi

4 ay önce
Ayşegül Tunçay
0 yorum
86.228 kez görüntülendi

Yaklaşık olarak 10 yıldan uzun süredir kullanılan GTA modlama yazılımı OpenIV geliştiricileri tarafından kullanımdan kaldırıldı.

OpenIV geliştiricileri yaptıkları açıklamalarda GTA yazılımını kaldırdıklarını çünkü oyunun dağıtıcısı Take Two Interactive şirketinden ihtarname geldiğini belirtti. OpenIV’in baş geliştiricisi GooD-NTS, oyunun Reddit forumuna yaptığı açıklamada 5 Haziran 2017 tarihinde ihtarnamenin ellerine geçtiğini belirtti.

Gelen ihtarnamede aracın kaldırılması talep edildi ve ayrıca üçüncü parti yazılımın oyunun güvenlik sistemini ve Take-Two Interactive’in haklarını ihlal ettiği yer aldı. GooD-NTS yaptığı açıklamada mahkemeye gidebileceklerini çünkü yaptıklarının tamamen kanunlar çerçevesinde olduğunu ancak buna başvurmayacaklarını belirtti.

GTA

OpenIV gerçekten son derece güçlü bir araçtı. Kullanıcılar bu araç sayesinde küçük şeylerden tamamen yeni araçlara ya da silahlara kadar oyuna herşeyi ekleyebiliyordu. Take Two Interactive yaptığı açıklamada ise şirketin özel olarak hikaye modu için geliştirilen modları hedef almadıklarını ancak ne yazık ki OpenIV’in kullanıcıları rahatsız hedece ve çevrimiçi oyunlarını zarar uğratabilecek bazı zararlı yazılımlar içerdiğini duyurdu. Şirket ayrıca oyuncuları kötü etkilemeden topluluğun oyun modları geliştirmelerine her zaman açık olduklarını açıkladı.

Dell, 38 İnç Büyüklüğünde Yeni Monitörünü TanıttıDell
Etiketler: , , ,
Bu içeriğe oy verin : [star_rating themes="flat" id="110666"]
Ayşegül Tunçay
Ayşegül Tunçay

Tüm Haberlerini Gör

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

BENZER HABERLER

Silikon Vadisi Şimdi Cebinizde!

Hemen ücretsiz indirin

Google Play StoreAppStore