Silikon Vadisi TV

Silikon Vadisi TV

"Silikon Vadisi Teknoloji Merkezi

KURUMSAL MENÜ
BİZİ TAKİP EDİN
Tencent E-Spor’a 15 Milyar Dolar Yatırım Yapıyor

Tencent E-Spor’a 15 Milyar Dolar Yatırım Yapıyor

1 sene önce
Ayşegül Tunçay
0 yorum
614.741 kez görüntülendi

Çin merkezli internet devi Tencent e-spor alanına daha fazla yatırım yapmak için 5 yıllık bir yatırım planı belirlediğini açıkladı.

Tencent’in yatırımı tam 14 milyar$’ı bulacak. Bu yatırım sadece turnuvaları ve takımları kaplamıyor aynı zamanda yeni yetenekleri ortaya çıkarmak ve e-spor temalı eğlence parkları yapmak için de kullanılacak.

Şirket, Çin’de zaten büyük bir hızla büyümekte olan e-spor pazarını 14 milyar$ ile daha da büyütecek. 2017 ile 2019 yılları arasında e-spor dünyasının dünya çapında 1 milyar$ civarında olması bekleniyor. Şirket oyun dünyasındaki en aktif isimlerden biri olma yolunda. 2014 yılında League of Legends’ı satın alan firmanın Activision Blizzard firmasında da hissesi bulunuyor. Ayrıca Finlandiya merkezli mobil oyun geliştiricisi Supercell’in %84’üne sahip.

Bu yılın başında firma 2016 yılındaki gelirini 21.9 milyar$ olarak duyurmuştu. Bu şirketin 2012 yılından bu yana yakaladığı en büyük büyüme rakamı. Şirketin büyümesi ise geçen yıla göre %43 artarak 5.9 milyar$’a ulaştı.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered, PS4’e Geliyorcall of duty
Etiketler: , , ,
Bu içeriğe oy verin : [star_rating themes="flat" id="110898"]
Ayşegül Tunçay
Ayşegül Tunçay

Tüm Haberlerini Gör

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

BENZER HABERLER

Silikon Vadisi Şimdi Cebinizde!

Hemen ücretsiz indirin

Google Play StoreAppStore