Silikon Vadisi TV

Silikon Vadisi TV

"Silikon Vadisi Teknoloji Merkezi

KURUMSAL MENÜ
BİZİ TAKİP EDİN
Türkiye’de Geliştirilen Son Korsan Oyunu

Türkiye’de Geliştirilen Son Korsan Oyunu

1 sene önce
Selcuk Gundogdu
0 yorum
52.930 kez görüntülendi

Son Korsan Steam İçin Yelken Açtı

Consala Games’in tamamen Türkiye’de geliştirilen MMO korsanlık oyunu Son Korsan, Steam Greenlight’ta oyuncuların beğenisine sunuldu.

TED'in önerisi Logitech Spotlight

1485938060_steam_fb

Consala Games’in bütünüyle Türkiye’de geliştirilmesiyle özel bir yere sahip korsanlık temalı tarayıcı tabanlı oyunu Son Korsan, oyuncular tarafından da hayli sevilmişti. Zaman içerisinde Android ve iOS platformlarına da taşınan oyun şimdi 3D olarak bilgisayarlarımıza konuk olmaya hazırlanıyor.

İlk olarak 2009 yılında 2D olarak oyunseverlerin karşısına çıkan oyun geride bıraktığımız 8 yıl içinde 2,5 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya ulaşmaya başardı. 8. yılında 3 boyutlu olarak tasarlanan oyun şimdi Steam Greenlight’ta Türk oyuncuların desteğini bekliyor.

1485937999_Son_Korsan_3D_logo

Yenilenen grafiklere sahip olan Son Korsan, Osmanlı tarihinden esinlenilmiş gemi adları, mekânlar ve oyun içi etkinliklerle Türk oyunseverlere seslenen pek çok öge barındırıyor. Yenilenmiş görselleriyle Sultanahmet Camii, Galata Kulesi, Kız Kulesi ve Topkapı Sarayı gibi kültürümüze ait yerleri oyuna ekleyen Consala, oyunculara gerçekçi bir savaş ve korsanlık deneyimi sunmayı hedefliyor. Ayrıca Osmanlı gemilerinden esinlenerek tasarlanan Kadırga Modu, oyunculara İstanbul’un Fethi’ni bir kere yaşatan Fetih simülasyon etkinliği, oyuncuların zevkle oynadığı PvP modu gibi çeşitli etkinlikler de Son Korsan oyuncularına eğlence dolu saatler vadediyor. Şu anda yarıyıl tatilinin keyfini çıkartan öğrenciler bu ülkemiz için özel geliştirilen korsan oyununa beklenilen ilgiyi gösterebilecek mi bekleyip göreceğiz.

@HandeArpaligil

Etiketler: , , , , , , ,
Bu içeriğe oy verin : [star_rating themes="flat" id="107653"]
Selcuk Gundogdu
Selcuk Gundogdu

Tüm Haberlerini Gör

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

BENZER HABERLER

Silikon Vadisi Şimdi Cebinizde!

Hemen ücretsiz indirin

Google Play StoreAppStore