Silikon Vadisi TV

Silikon Vadisi TV

"Silikon Vadisi Teknoloji Merkezi

KURUMSAL MENÜ
BİZİ TAKİP EDİN
Türkiye’nin En Büyük DOTA 2 Turnuvası

Türkiye’nin En Büyük DOTA 2 Turnuvası

1 sene önce
Selcuk Gundogdu
0 yorum
83.725 kez görüntülendi

SEZONUN EN BÜYÜK DOTA 2 TURNUVASI SONA ERDİ

Türkiye’nin en iyi DOTA 2 turnuvası olma özelliğine sahip Red Bull Son Şampiyon turnuvası büyük kapışma ile şampiyonu belirledi. Müsabakada birinciliği elde eden takım 8 bin TL alırken, ikinci ekip ise 4 bin TL’nin sahibi oldu.

Razer'dan Dünya'nın En İyi Mekanik Klavyesi

1486301808_Red_Bull_Son___ampiyon__3_

Türkiye’nin en büyük DOTA 2 mücadelesi olan Red Bull Son Şampiyon Zorlu PSM’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Elektronik Spor Ligi Türkiye Şampiyonası’nda zafere ulaşan Dark Passage ile online açık elemelerde rakiplerini geride bırakan Team Entelechy, oldukça çekişmeli maçlarda karşı karşıya geldi. Zorlu müsabakanın sunucuları ise Didem Soydan ve Mustafa Özben oldu.

Türkiye’de 4 milyon kişinin oynadığı Dota 2’nin ülkemizde ilk kez düzenlenen turnuva adımları 2015 yılında Red Bull Son Şampiyon ile atılmıştı.

Red Bull Son Şampiyon’da Dark Passage – Team Entelechy maçının ardından kazanan takım, dünyaca ünlü DOTA 2 takımı OG ile bir gösteri maçı yaptı. Online olarak oyuna katılan OG, şampiyon ekip ile tek seri üzerinden mücadele etti. Turnuvada birinciliği elde eden takım 8 bin TL’nin sahibi olurken, ikinciliği elde eden ekip de 4 bin TL elde etti.

1486301807_Red_Bull_Son___ampiyon__1_

Türkiye’nin en büyük DOTA 2 turnuvasını yaklaşık 700 kişi yerinde takip etti. Ayrıca RedBull.com ve Twitch üzerinde yayınlanan sezonun en büyük turnuvasını turnuvayı 4 bin oyun sever de online olarak takip etti.

Zorlu PSM’de buluşan oyun severler, aynı zamanda hayranı oldukları karakterlerle bir araya geldiler. Cosplayer’lara yoğun ilgi gösteren seyirciler, karakterlerle fotoğrafla çektirmek için uzun sıralar oluşturdular.

@HandeArpaligil

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,
Bu içeriğe oy verin : [star_rating themes="flat" id="107751"]
Selcuk Gundogdu
Selcuk Gundogdu

Tüm Haberlerini Gör

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

BENZER HABERLER

Silikon Vadisi Şimdi Cebinizde!

Hemen ücretsiz indirin

Google Play StoreAppStore