Silikon Vadisi TV

Silikon Vadisi TV

"Silikon Vadisi Teknoloji Merkezi

KURUMSAL MENÜ
BİZİ TAKİP EDİN
YouTube Terör Odaklı İçeriklere Karşı Önlem Alıyor

YouTube Terör Odaklı İçeriklere Karşı Önlem Alıyor

1 sene önce
Ayşegül Tunçay
0 yorum
375.919 kez görüntülendi

Son aylarda sosyal medya platformları terör propogandası içeren içeriklerden dolayı çok eleştiriliyor ve YouTube’un bu konuda başı çok yandı.

YouTube, platformda yer alan aşırı ve terör odaklı içeriklerinden dolayı dünyanın önde gelen reklam ajanslarından bazılarını kaybetmişti. Google’ın yöneticisi Kent Walker yaptığı açıklamada platformun çeşitli hükümetler ve kanun uygulayıcılar ile birlikte çalışarak bu tarz içeriklerin belirlenmesi, kaldırılması ve bunları otomatik olarak yapabilecek sistemlerin geliştirilmesi için çalıştığını duyurdu.

Bunun için dört adım belirleyen şirket ilk olarak bu tarz içerikleri otomatik olarak kaldırabilecek sistemleri makine öğrenimi ve yapay zeka gibi teknolojileri geliştirerek daha üstün hale getirecek. Platform ayrıca bir grup uzmanın yer aldığı Trusted Flagger kullanıcılarının da sayısını artıracak.

YouTube

Topluluk standartlarını bir derece aşmayan videolar kaldırılmayacak. Bunun yerine bu videolara bir uyarı eklenecek ve bu videolarda reklam gösterilmediği gibi herhangi bir reklam geliri de olmayacak.

Son olarak Creators for Change programı ile IŞİD ya da diğer radikal grupların videolarını gitmek isteyen kullanıcılar bunun yerine radikal karşıtı, eğitici videolara yönlendirilecek.

Samsung, Yenilenmiş Galaxy Note 7’yi Temmuzda ÇıkaracakSamsung
Etiketler: , ,
Bu içeriğe oy verin : [star_rating themes="flat" id="110740"]
Ayşegül Tunçay
Ayşegül Tunçay

Tüm Haberlerini Gör

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

BENZER HABERLER

Silikon Vadisi Şimdi Cebinizde!

Hemen ücretsiz indirin

Google Play StoreAppStore