Silikon Vadisi TV

Silikon Vadisi TV

"Silikon Vadisi Teknoloji Merkezi

KURUMSAL MENÜ
BİZİ TAKİP EDİN
Kablosuz Şarjın Gelişmesi Kuantum Mekaniğine Bağlı

Kablosuz Şarjın Gelişmesi Kuantum Mekaniğine Bağlı

1 sene önce
Ayşegül Tunçay
0 yorum
66.645 kez görüntülendi

Kablosuz şarj aslında teorik olarak mükemmel bir fikir ve telefonunuzu kablolar ile uğraşmadan bir yere bırakarak şarj olması çok cezbedici.

Ancak kablosuz şarj adıyla da olsa kötü bir tarafı var. O da cihazınızın şarj olması için belirli bir noktaya bırakılması. Ancak araştırmacılar kuantum mekaniği kanunları sayesinde bu probleme bir çözüm bulmuş olabilir.

Kablosuz ya da endüktif şarj günümüzde enerjiyi çok kısa mesafelerde iletmek için elektromanyetik alan kullanıyor. Bu yüzden telefonunuz ya da başka bir cihazınız şarj olabilmek için bir istasyona ihtiyaç duyuyor. Ancak Stanford Üniversitesi araştırmacısı Shanhui Fan’ın Nature dergisinde yayınlanan makalesinde istasyon ile cihazın arasında yaklaşık metre biriminden uzunluklar varken bile çalışan şarj sistemi geliştirdiğini belirtti. Telefon şarj olurken şarj istasyonunu yerinden hareket ettirdiğiniz de bile herhangi bir aksaklık olmuyor.

Kablosuz Şarj

Bu teknolojinin hayatımıza girmesi için biraz daha zaman var gibi gözüküyor. Araştırmacılar bu teknolojiyi kullanarak LED ampülü aydınlatmayı başardı ancak bir telefonun ya da başka bir cihazın şarj edilmesi için biraz daha geliştirilmesi gerekiyor.

Google Drive Yakında Bütün Bilgisayarınızı YedekleyecekGoogle Drive
Etiketler: , ,
Bu içeriğe oy verin : [star_rating themes="flat" id="110672"]
Ayşegül Tunçay
Ayşegül Tunçay

Tüm Haberlerini Gör

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

BENZER HABERLER

Silikon Vadisi Şimdi Cebinizde!

Hemen ücretsiz indirin

Google Play StoreAppStore