Silikon Vadisi TV

Silikon Vadisi TV

"Silikon Vadisi Teknoloji Merkezi

KURUMSAL MENÜ
BİZİ TAKİP EDİN
Türkiye’nin İlk Bulut Sistemi: ScloudOS!

Türkiye’nin İlk Bulut Sistemi: ScloudOS!

3 sene önce
Selcuk Gundogdu
0 yorum
56.502 kez görüntülendi

Artık Türkiye’nin kendine has bir bulut depolama sistemi var! Proje olarak yürütülen ScloudOS’un tüm detayları haberimizde…

Son yılların en popüler teknolojilerinden biri olan Cloud yani bulut depolama sistemi, birçok internet bazlı ürünleriyle öne çıkan firma tarafından hizmete sunulmaya devam ediyor. SkyDrive, Google Drive, Dropbox gibi popüler bulut depolama platformlarının güvenilirliği günümüzde sıkça tartışılırken bir yeni Cloud sistemi de ülkemiz mühendislerinden geldi.

%100 yerli olarak geliştirilen ScloudOS adındaki yeni hizmet, açık kaynak kodlu ve Türkiye’nin ilk yerli bulut depolama platformu olacak. Selahattin Yüksel ve ekibindeki yazılım/tasarımcı arkadaşlarıyla gerçekleştirilen proje, dosya saklama imkanı dışında bir de bulut sistemi üzerinde kurulu olacak uygulamaların da çalıştırılmasına olanak sağlıyor.

Ülkemiz oyun ve uygulama geliştiricileri için özel bir oda da sunan ScloudOS, birbirleri arasında veri paylaşımları yapabilmelerini ve daha işlerin daha hızlı yürümesine imkan tanıyor. Ülkemiz geliştiricileri için SDK araçları geliştiren ekip, uygulama geliştirip yayımlamak veya kendine bir uygulama mağazası açmak isteyenler için de iyi bir rehber oluyor.

İlk aşamada ScloudOS üzerinde Fotoğraflar, Notlar ve Code Studio olmak üzere 3 adet uygulama bulunuyor. Henüz Beta aşamasında olan yerli bulut depolama sistemimiz, kişiselleştirilebilir masaüstü platformu ile hizmete açıldı. Platforma ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , ,
Bu içeriğe oy verin : [star_rating themes="flat" id="65001"]
Selcuk Gundogdu
Selcuk Gundogdu

Tüm Haberlerini Gör

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

BENZER HABERLER

Silikon Vadisi Şimdi Cebinizde!

Hemen ücretsiz indirin

Google Play StoreAppStore