Silikon Vadisi TV

Silikon Vadisi TV

"Silikon Vadisi Teknoloji Merkezi

KURUMSAL MENÜ
BİZİ TAKİP EDİN
Morpheus Teknoloji ‘den anne babalara büyük müjde!

Morpheus Teknoloji ‘den anne babalara büyük müjde!

3 sene önce
Selcuk Gundogdu
0 yorum
130.081 kez görüntülendi

Artık gözünüz arkada kalmayacak. Morpheus teknoloji’nin Türkiye pazarı ile tanıştırdığı bu akıllı saat çocuğunuzun güvenliğini sağlayacak…

Her yeni güne uyandığımızda çocuk kaçırılma haberleri ile karşılaşıyoruz. Kaçırılan bu çocuklardan büyük bir çoğunluğu maalesef bir daha bulunamıyor. Kendi canınızdan bile çok düşündüğünüz çocuklarınız sizin yanınızda güvendeler. Peki ya dışarıda?
Çocuk güvenlik saati ile günümüzdeki problemlerden en büyüğü olarak sayabileceğimiz çocuklarımızın güvenliği ile ilgili tereddütlerimiz ortadan kalkıyor. Morpheus Teknoloji ’nin Türkiye pazarı ile tanıştırdığı Çocuk Güvenlik Saati birçok özelliği ile çocuğunuzu koruma altına alıyor.

Temel amacı çocuğunuzun yerini belirlemek ve takip etmek olan bu saat, bu amacını GPS ve LBS teknolojilerini kullanarak gerçekleştiriyor. GPS hepimizin bildiği gibi uydu ile yer tespiti sağlayan bir teknoloji. LBS ise aslında yine hepimizin bildiği baz istasyonları aracılığı ile yer tespiti yapan teknoloji. Çocuk Güvenlik Saati‘nde bu iki teknolojinin de yer almasının sebebi ise hem kapalı ortamlarda hem de açık alanlarda yüksek hassasiyette yer tespiti yapabilmek. Kapalı ortamlarda genellikle LBS teknolojisini, açık alanlarda ise GPS teknolojisini tercih eden saat böylece işini şansa bırakmıyor.

Aslında saatin işlevi sadece çocuğunuzun konum takibini yapmak ve sizi bilgilendirmek değil. Üzerinde bulunan SOS tuşu, çocuğunuz kendisini tehlikede hissettiğinde sadece bir tuşa basarak saate tanımlı üç aile bireyine yardım çağrısı yollayabilir. Bu yardım çağrısı size öncelikle saatin konumunu belirten bir SOS mesajı yollar, ardından bu üç bireyden birine ulaşıncaya kadar sırayla arama yapar. Aramayı ilk açan kişiye tek yönlü bir sesli mesaj yollanır, böylece aile bireyleri acil durum hakkında anında bilgilendirilir. Saatin yapabildikleri bunlarla da sınırlı değil. Uygulama üzerinden çocuğunuz için güvenli bir alan belirleyip bu alanın dışına çıktığında size bilgi verilmesini isteyebilir ve bunun için ayarlamalar yapabilirsiniz. Saatin içinde bulunan G algılayıcısını kullanarak çocuğunuz düştüğünde ya da bir yere çarptığında saatin sizi bilgilendirmesini isteyebilir, bu çarpma ve düşme olaylarının hassasiyetini de çocuğunuzun hareketlilik durumuna göre belirleyebilirsiniz. Saatin üzerinde bulunan mikrofon sayesinde istediğiniz zaman çocuğunuzun bulunduğu ortamı “ortam dinleme” özelliği ile dinleyebilirsiniz. Kötü bir his hissettiğinizde ya da uzun zamandır saatten haber alamadığınızda ortam dinleme özelliğini kullanarak çocuğunuz güvende mi değil mi anlayabilirsiniz. Eğer çocuğunuzun bulunduğu ortamın dinlenmesini istemiyorsanız bu fonksiyonu kapatmanız da mümkün.

Çocuk Güvenlik Saati Nasıl Kullanılır?

mopheus teknoloji çocuk güvenlik saati

Bu güvenlik saati her ne kadar birçok özelliğe sahip olsa da kullanımı oldukça basit. Saati kullanabilmek için öncelikle en az 2G internet erişimi olan bir hatta sahip olmanız gerekiyor. Bu hatta düşük miktarda ( 250 MB normal bir kullanım için yeterli görülmekte) bir internet paketi ve arama paketi tanımladıktan SIM kartınızı saate yerleştirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Çocuğunuzun konum verilerini görebilmek için ise morpheus.com.tr üzerinden hem android hemde ios cihazlarınız için geliştirilen “Temas” adlı uygulamayı indirmeniz yeterli.
Her ne kadar Çocuk Güvenlik Saati ismiyle tanıtılsa da bu saat için akıllı saat demek hiç de zor değil. Birçok akıllı saate nazaran daha çok fayda sağlayan Çocuk Güvenlik Saati ebeveynlerin içinin rahat etmesini sağlamakla kalmayacak, çocuklarımızı yani geleceğimizi güvende tutacak.

Morpheus Teknoloji’nin Avrupa standartlarında CE belgeli ve tüm Türkiye genelinde satışa sunduğu çocuk güvenlik saatine ulaşmak için ise buraya tıklamanız yeterli.

Silikon Vadisi programının bu bölümünde Dinçer KARACA ve Umut BÜYÜKYÖRÜK, Morpheus Teknoloji’nin Türkiye’ye getirdiği “Çocuk Güvenlik Saati”ni inceliyor. Tanıtım videosunu izlemek için buraya tıklamanız yeterli.

Etiketler: , , , , ,
Bu içeriğe oy verin : [star_rating themes="flat" id="62037"]
Selcuk Gundogdu
Selcuk Gundogdu

Tüm Haberlerini Gör

NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

BENZER HABERLER

Silikon Vadisi Şimdi Cebinizde!

Hemen ücretsiz indirin

Google Play StoreAppStore